»

Přirozený porod (zamyšlení muže)

Přirozený porod je takový porod, pro který se žena sama a svobodně rozhodne. Pokud je žena přesvědčena, že lékařský (řízený) porod je pro ni i dítě tou nejlepší a nejbezpečnější formou, je pro ni tato volba přirozená a otec i rodina by ji měli akceptovat. Stejně tak pokud se žena rozhodne pro fyziologický (přirozený) porod, měla by cítit plnou podporu otce i svého okolí.

Důležitou roli v procesu rozhodování pro mne hraje informovanost a relevantnost informací, které se k rodičům dostanou. Mnoho žen nechává průběh těhotenství samovolně plynout za dozoru lékaře, všech jeho doporučení, rad, vyšetření až po samotný porod. Odevzdává tedy sebe i dítě do rukou někoho jiného.

Asi do svých 30 let jsem si myslel, že ve stejném rytmu se ponese i naše těhotenství. Proč by taky ne, vždyť je to zažitý standard generace našich rodičů, ve kterém jsem byli vychováni a jenž je nám servírován médii i lékaři jako ten jediný správný. Dnes (33) už to ale vidím trochu jinak. Nechci tvrdit zda lépe nebo hůře, ale rozhodně s určitým odstupem a poznáním obou stran mince, tedy fyziologickým a lékařským porodem.

To, jakou cestou se rodiče vydají záleží pouze a jen na nich. Rozhodnutí by určitě ale mělo být informované, nezaujaté a objektivní. Role otce je pro mne 100% podpora a ochrana ženy v jejím přesvědčení o tom, co je pro ni přirozené..

 

Autor: Pavel Smékal


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

NTU4YjhhOT