O NÁS
HEUREKA

O nás

Jsme mladý manželský pár pocházející z Valašského Meziříčí a současně žijící na Oznici.

Naše cesta za přirozenými porody a kontaktním rodičovstvím začala zcela symbolicky na naší svatbě. Jedním z našich hostů byl i Petr, jehož dvě děti přišly na svět doma. I po návratu ze svatební cesty jsem se k rozhovoru s Petrem často vracela a rozhodla jsem se začít hledat informace o bezpečnosti porodů doma.

Počáteční okouzlení z informací o přirozeném porodu střídaly vlny rozhořčení nad situací v českých porodnicích. Pořád ve střádání informací pokračuji, rozšiřuji okruh k přirozeně následujícím tématům: kontaktní rodičovství, očkování či neočkování, škola x neškola..

Důvodem, proč jsme založili tyto stránky není touha vyvolat výčitky, ani popírání výhod moderního lékařství. Jde nám jen o šíření informací a podporu přirozených procesů, které samy o sobě podporují naše naše rodičovské kompetence.

Webové stránky byly do provozu uvedeny teprve 9 unora 2015 a jejich obsah se bude rozrůstat o všechny zmíněné kapitoly související s přirozeným porodem a rodičovstvím. Pokusíme se co nejvhodněji interpretovat informace, jež jsme za dobu našeho zkoumání nashromáždili s tím, že se vždy budeme odkazovat na jejich zdroj pro Vaše případné ověření.

Všechny články stejně jako námi nabízené produkty v E-shopu budou nabízet diskuzi. Na Vaše podněty a dotazy budeme reagovat v nejkratší době a budeme za ně velmi rádi.

 

Zuzana

Nebylo by fér napsat, že nápad založit tento web pochází z mé hlavy. S příchodem našeho očekávaného potomka (do mého břicha), jsem zázračně spatřila, že všechny přečtené knihy, zahraniční studie, návštěvy kurzů, konferencí a workshopů s tématem normálních přirozených porodů, kojení a důležitosti nerušeného kontaktu matky s dítětem nemusí zůstat jen obrovským zájmem. Můj manžel tuto myšlenku podpořil nejen slovy, ale jako pravý muž začal konat a vytvořil celý web s eshopem.

Doposud jsem si mohla informace z knih ověřovat jen na mém okolí, vlastní zkušenost s možností supervize mi dodá jistotu podporovat i ostatní ženy. Od ledna navštěvuji Cyklus podpory kontaktního a vztahového rodičovství pro rodiče a průvodce rodin. Zároveň se plánuji stát jak průvodkyní “Českou porodní pohádkou podle Michaely Mrowetz” tak i průvodkyní meditacemi a imaginacemi "Univerzální zrození ženy a dítěte podle Michaely Mrowetz". Více informací naleznete zde:http://cyklus.webnode.cz/

Služby budou postupně přibývat po narození našeho ”Pavlíka”. Krom výše zmíněných se můžete těšit na laktační poradenství, kurzy vázání a nošení dětí v šátku, zpracování placenty a snad i bezplenkovou komunikační metodu.

Tel: 731 536 625

Email: zuzanasmekal@seznam.cz


Pavel

Já zodpovídám především za technickou stránku webu a Eshopu. Pokud něco nefunguje nebo myslíte, že by mohlo fungovat lépe, neváhejte mne prosím kontaktovat.

Rovněž rád pomohu jako kontakt v případě, že je manželka k nezastižení. Pro její mateřské povinnosti toto může nastat a tak jako její pravá ruka rád vypomůžu jak jen bude v mých silách :)

Tel: 730 583 410

Email: smekal.pavel1234@gmail.com

Y2FkMGEy