»

Přirozený porod (zamyšlení ženy)

Přirozený neboli normální porod je fyziologický proces jehož zdárným výsledkem je dítě, placenta a matka. Tuto trojici nejde vnímat jinak než jako neoddělitený celek. Dítě je ten, kdo spouští porod, matka se soustředí na signály dítěte a pomáhá miminku “nastavit” své tělo dle jeho potřeb.

Placenta po dobu porodu stále plní vyživovací funkci. Po narození dítěte pomáhá při jeho adaptaci na nové prostředí, pupečník postupně dotepe. Dítě na břiše zvedne hladinu oxytocinu na maximum, miminko nožičkami jemně masíruje dělohu, odráží se směrem k prsu, placenta se začíná přirozeně uvolňovat. Dítě je v náručí matky, pupečník dotepán, placenta porozena, žena se stala matkou.

Je důležité do celého procesu nezasahovat, udržovat intimní prostředí, nerušit ženu dotazy, světlem, vlastním neklidem nutících nás provádět vyšetření pro vlastní uklidnění. Zní to jednoduše, protože je to normální, přirozené.

Autor: Zuzana Smékal

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu čl. 22 nařízení.

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

ZGUwYjRlN